CZECHIA A KAUZY

 

CZECHTOURISM deformuje fakta o historii:

 

Fake News, CzechTourism:
"The Czech Republic is celebrating its 100th anniversary; visit places connected to the foundation of the country."

neboli „Česká republika slaví sto let od založení; navštivte místa spojená se založením státu."

 

Náprava chyb (nepravd) šířených CzechTourismem (originál stránka s chybami zde):

1) Česká republika vznikla až v roce 1993, a ne v roce 1918

2) Republika sice vznikla v roce 1918, ale v letech 1939-1945 byla nahrazena Protektorátem, a tak sto let republiky nastane až v roce 2024.

3) V roce 1918 vznikla republika, nikoli český stát. Ten existuje již cca 1000 let.

 

Fact: Czechia is celebrating 100 years from the foundation of the republic, ergo „Česko slaví sto let od založení republiky.“

 

Zdroj: https://czechtourism.com/anniversary100/

 

 

 

WIKIPEDIE CENZURUJE PRAVDU:

Vyjádření k cenzuře jména Czechia wikipedistou "Yopiem" a jeho týmem (odkaz).

Byť je používání jména CZECHIA dobrovolné, rozhodně nesmí být omezováno, a články, či fotografie se jménem CZECHIA nesmí být likvidovány a mazány!  Na WIKIPEDII se to ale bohužel běžně děje.

 

!!!  ŠOKUJÍCÍ ROZHODNUTÍ:

V březnu 2017 došlo k šokujícímu rozhodnutí. Administrátoři Wikipedie zakázali o jménu Czechia dokonce i veškeré diskuse! A to i přes veškeré důkazy o výhodách krátkého jména Czechia.

 

Autoři Wikipedie stále svévolně upravují cizí příspěvky obsahující slovo Czechia a toto slovo přejmenovávají na Czech Republic, nebo na Czechland.  Wikipedisté tím arogantně ignorují fakt, že Česko je anglicky oficiálně Czechia, přestože jinou obdobnou skutečnost, že Slovensko je anglicky Slovakia, respektují a běžně používají!

 

Příklad stránky, o kterou se vedou spory. Někteří wikipedisté i zde - u české vlajky - záměrně mažou jméno Czechia, přestože sem nesporně patří - jiné státy jsou zde také uvedeny pod svými krátkými jmény. Jiní Wikipedisté ale prosazují zdravý rozum a kompromis - uvádět dlouhé i krátké jméno, jako ostatní státy: Czech Republic + Czechia. Zatím zde ale stále funguje cenzura a jméno Czechia je nesmyslně mazáno. 
https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_sovereign_states_and_dependent_territories_in_Europe#Recognized_states

 

 

Další pokusy o editaci zpět na Czechia nebyly dovoleny a byly označeny za akt vandalismu!  Tuto cenzuru lze označit za akt kreténismu. Důvodem prý totiž je, že přestože v jiných jazycích i v češtině se už krátké jméno používá, a přestože anglický termín Czechia poporuje česká vláda, tak nemůže být na Wikipedii uváděno, protože je stále málo populární!!!

A my se ptáme:  Je tedy Wikipedie encyklopedií, nebo hitparádou populárních slov?

 

Wikipedisté se rádi odvolávají na to, že musí na Wikipedii udržet jistou konzistenci a koncepčnost, proto prý nejde mít v některých textech Czech Republic a někde Czechia. Toto pravidlo ale sami porušují - např. právě tím, že v textech, kde je na Wikipedii Slovensko přeloženo správně jako Slovakia, je Česko přeloženo chybně jako Czech Republic (místo Czechia). Právě tím je ale prezentována ukázková nekoncepčnost a nekonzistence.

 

Tabulka ve formátu XLS zde.

 

Objevil se mylný názor, že Wikipedisté – administrátoři, jen využívají toho, že používat název Czechia je nepovinné. Tady ale nejde o nepovinnost, ale o cenzuru pravdivých a logických informací!

 

Vláda ČR přitom 2.5.2016 jasně rozhodla, že lidé mohou používat nejen Czech Republic, ale i Czechia, protože OFICIÁLNÍ JSOU OBĚ JMÉNA.

 

Admini Wikipedie se tím ale neřídí a každý výskyt slova Czechia, který se na Wikipedii od přispěvatelů objeví, přejmenovávají na Czech Republic, nebo na Czechland - zcela v rozporu s proklamovanou otevřeností Wikipedie a právem mít možnost svobodně zveřejňovat pravdivé a ověřené informace. Desítkám lidí, kteří na Wikipedii zveřejnili informace o jménu Czechia, se stalo, že jejich články byly vymazány, přestože byly pravdivé a byly u nich uvedeny ověřené zdroje informací. To nemá s nepovinností nic společného. To je tvrdá cenzura!!! Oni to mažou ze subjektivních příčin, jelikož se jim prostě jména Czechia i Česko nelíbí a proto je bojkotují. Máme přímá svědectví lidí, kteří se účastnili hlasování o jménu Czechia, a potvrdili, že přestože Czechia získala od většiny hlasujících podporu, bylo celé hlasování prohlášeno za neplatné.
 

Odsuzujeme tímto chování administrátorů Wikipedie, zejména admina Yopieho a žádáme, aby přestali mazat příspěvky, které splňují smluvní podmínky ke zveřejnění. Jméno Czechia není ani vulgární, ani nelegální, ba dokonce bylo vládou ČR doporučeno, aby bylo ve sportu a v marketingu používáno.

Poznámka: Prezentace administrátora - editora Wikipedie s přezdívkou "Yopie" obsahuje banner s textem:  "Uživatel nežije v Česku, ale v České republice". 

Jde o velmi znepokojivou informaci. Je jasné, že člověk s takto extrémistickými netolerantními názory zjevně nedokáže nezávisle posuzovat vhodnost použití jmen Česko, či anglicky Czechia v příspěvcích Wikipedie. A také se podle toho chová a všechny články obsahující jméno Czechia skutečně likviduje jako inkvizitor. Inkvizitor, který se bojí vystupovat pod svým skutečným občanským jménem, a proto zveřejňuje pouze svoji přezdívku "Yopie". I to vzbuzuje velkou nedůvěru. Proč se nechce představit? Čeho se bojí? Jde o nepřípustné praktiky, které nemají v demokratické instituci Wikipedie své místo.


Je proto potřeba, aby si administrátoři Wikipedie uvědomili, že svým arogantním chováním odrazují více a více lidí od toho, aby Wikipedii navštěvovali, protože pro ně přestává být důvěryhodným zdrojem informací. Pokud si administrátoři chtějí důvěryhodnost udržet, měli by s cenzurou přestat. V zahraničí se už Czechia lavinovitě šíří (viz např. zde) a Wikipedie brzy bude posledním portálem, kde se o jménu Czechia nic nedozvíte. V takovém případě je otázkou nikoli "zdali", ale "kdy" odliv čtenářů nastane, a v jaké míře. Podle zpráv ze svého okolí vnímáme, že odliv čtenářů a přispěvatelů Wikipedie již nastal, protože lidé už mají uvedené cenzury plné zuby. Je jen na administrátorech Wikipedie v čele s expertem zvaným Yopie, zda to budou ignorovat, nebo vyjdou svým spoluautorům vstříc a přestanou jejich příspěvky mazat.


Lidé očekávají, že to, co neznají, na Wikipedii najdou. Věří, že se Wikipedie zabývá šířením informací a nikoli jejich likvidací. Nikdo neočekává, že správci Wikipedie některé informace (např. cokoli o jménu Czechia) mažou a zdůvodňují to tím, že jde o informace, které nejsou známé a nikoho nezajímají. Vždyť právě málo známé informace lidé v encyklopediích hledají - to je principem všech encyklopedií světa!  Wikipedie je ale asi jedinou encyklopedií, která jde jiným směrem - zveřejňuje údajně jen to, co už známé je a co se používá. To je samo o sobě absurdní. A absurdita na druhou tkví v nepravdivém tvrzení, že se prý Czechia nepoužívá, proto na Wikipedie být nemůže a MUSÍ BÝT ZE VŠECH TEXTŮ ODSTRAŇOVÁNA!!!  Tato stránka s namátkou nalezenými odkazy ale usvědčuje administrátory Wikipedie ze lži - viz Czechia odkazy zde.

(Team OIC Česko - Czechia)

 

Nahoru #

Home page #