Znají ve světě Czechoslovak Republic? Nebo Czech Republic? Ne. Dodnes je pojmem neexistující Czechoslovakia. Jak to změnit? Jednoduše! Propagovat existující jméno Czechia.

 

Přestože se náš stát dříve oficiálně jmenoval Československá republika / Czechoslovak Republic, tak ve světě toto politické jméno nikoho neoslovilo.  Většina cizinců dodnes logicky reaguje na kratší jméno : Československo / Czechoslovakia. Vezměme si z toho příklad. Czech Republic není marketingově dobrá značka a ani po 25 letech si ji ve světě skoro nikdo nepamatuje. Zapamatovatelnější je vždy kratší jméno - a to i v případě jména Česko / Czechia. Podobně jako jako Slovensko / Slovakia, které už ve světě známé je.   Pro jistotu dodávám, že Czech neznamená Česko, ale pouze  český (-á, -é), čeština, nebo Čech. Podívejte se na fotogalerii pod tímto odstavcem:

1.Fotogalerie: Jde to i bez republiky - Czechoslovakia, Slovakia...

Nevhodné použití jména Česká republika / Czech Republic

Ukázky použití politického jména Česká republika / Czech Republic na místech, kam patří krátké jméno Česko / Czechia, a kde dříve bývalo jméno Československo / Czechoslovakia. Nabízí se srovnání s Francií, kde mají krásný slogan: „Ať žije republika, ať žije Francie!“ A o to jde - že i naše vlast je sice republika, ale zároveň i Česko, anglicky Czechia:

2.Fotogalerie: Republika? Proč ne jen Česko / Czechia?